1. Co to jest flansza i do czego służy? 

Flansza jest to specjalne wygięcie blachy (na korytku rynienki prysznicowej). Wygięcie to ma na celu poprawienie szczelności odpływu, jak również ułatwia i przyśpiesza montaż odpływu. Zalecamy kupno odpływów liniowych z flanszą, ponieważ jest to rozwiązanie kompletne i znacznie lepsze niż odpływ liniowy bez niej. 

2. Jakie są dostępne wzory pokryw? 

W naszej ofercie posiadamy bardzo bogatą gamę pokryw bo aż 14 wzorów. Wzory do kratek KF, KNF, KNWF, KLF (smooth, greek, wave, square, wave In, caro, rainbow, chaos, strip es) Wzory do kratek V (smooth, square, lader, greek, chaos) Wzory do kratek standard (wave, clone, ceramic, caro, round, strip, square, radius) 

3. Co to jest mankiet montażowy? 

Jest to trójwarstwowa mata uszczelniająca przeciw wilgociowa ściany i posadzki. Zastosowany materiał do produkcji maty to wodoszczelna folia z modyfikowanego polietylenu. Jako materiał dodatkowy z obu stron zastosowano frazelinę polipropylenową zapewniającą doskonałe połączenie z klejami budowlanymi i powłokami uszczelniającymi. Zalecamy do każdego odwodnienia z flanszą dokupienie mankietu montażowego.

4. Co to są nóżki montażowe?

Nóżki montażowe służą do szybszego osadzenia odpływu i jego wypoziomowania w łazience lub innym miejscu gdzie zamierzamy zamontować odpływ. Nóżki montażowe nie spełniają żadnej innej funkcji. 

5. Jakie są dostępne długości odpływów? 

Standardowe długości, jakie posiadamy to 600mm, 700mm, 800mm 900mm 1000mm 1100mm, 1200mm. Jednak na zamówienie wykonujemy odpływy dowolnej długości . Odpływ może mieć nawet 50 metrów długości w jednym ciągu. Wykonujemy także odpływy o niestandardowych długościach, np. 743 mm. 

6. Czy można przesunąć syfon w odpływie? 

Tak. Jesteśmy w stanie przesunąć syfon(odpływ) w dowolne miejsce w korytku. Zamówienia takie są przyjmowane telefonicznie lub drogą e-mailową. Nie ma możliwości zakupienia takiego odpływy poprzez sklep internetowy. 

7. Jak dobrać długość do kabiny prysznicowej? 

Dobór odpowiedniej długości odpływu jest bardzo ważny i uzależniony od szerokości kabiny, wnęki itp. Dla przykładu dla kabiny 100 cm szerokości proponujemy zakup odpływu na 80 lub 90 cm. Nie proponujemy 1000 mm, ponieważ podczas montażu mogą wyniknąć problemy z osadzeniem rynienki w kabinie. 

8. Jaki spadek jest potrzebny w kabinie? 

Spadek, jaki należy zachować to, przedział między 1-2%.